ponedeljek, 30. januar 2017

Interaktivni dokumentarec iOtok

iOtok - interaktivni multimedijski dokumentarec - je pred tremi tedni doživel premiero. Zaledni del (backend) spletne splikacije iOtok sta v celoti razvila CORA (Center za oblikovnje in razvoj aplikacij) in  HICUP LAB (Humans Interacting with Computers at University of Primorska).

iOtok pripoveduje zgodbo o zadnjih biševskih prebivalcih in pisatelju Mate Dolencu v 13 delih. Premiera je doživela veliko medijsko podporo. Članek o PRVI EPIZODI iOTOK-a si je na spletnem portalu MMC-RTV Slovenija v prvem tednu ogledalo 35.000 obiskovalcev. Na hrvaškem portalu Pun kufer - televizije NOVA TV pa je članek prebralo kar 50.000 obiskovalcev. Spletna stran eNnavtika je zabeležila obisk 2.500 klikov. Skupaj z našimi prijatelji iz jadranskih otokov, ki nas podpirajo na Facebooku smo tako dosegli skoraj 100.000 ogledov.