DIST Oddelek za informacijske znanosti in tehnologijo

Jens Grubert je izredni profesor na področjih Interakcije človek-računalnik in Interneta stvari na Coburg Univerzi. Trenutno je na obiski na UP FAMNIT in HICUP lab. Kot del obiska bo dodiplomskim in podiplomskim študentom predaval o dopolnjeni in navidezni resničnosti ter iskal možnosti nadalnjega sodelovanja z HICUP lab.

Jens sodeluje tudi z EISLAB na Univerzi Passau. Delaj je tudi na Institute for Computer Graphics and Vision, Graz University of Technology, predaval na University of Applied Sciences Salzburg in je aktiven član Christian Doppler Laboratory for Handheld Augmented Reality.

Njegova področja raziskovanja so interakcija z mobilnimi napravami, nosljivo računalništvo, več zaslonska ekologija (vključno a pametnimi urami in pametnimi očali), multimodalna mešana resničnost (dopolnjena in virtualna) in cross-media interakcija. Jens je tudi raziskoval uporabnost optičnih transpartentnih naglavnih prikazovalnikov v industriji.