DIST sodelovanje pri projektih “Po kreativni poti do praktičnega znanja”

Univerza na Primorskem je uspešno kandidirala na 2. Javnem razpisu za sofinanciranje projektov po kreativni poti do praktičnega znanja, ki ga je objavil Javni sklad Republike Slovenije za razvoj kadrov in štipendije. Cilj projekta je z uporabo inovativnega, problemskega in skupinskega pristopa k reševanju praktičnih problemov podpreti razvoj kompetenc, pridobivanje praktičnega znanja ter izkušenj študentov, in sicer z vključitvijo v projekte, ki se bodo izvajali v neposrednem partnerstvu visokošolskih zavodov z gospodarstvom.

Oddelek DIST bo izvajal ali sodeloval z mentorji v sklopu drugih fakultet na naslednjih projektih:

• Kompaktni mobilni podatkovnik s podporo za različne merilnike – KABOOM (CGS plus Informacijske in okoljske tehnologije, d.o.o.)
  • Interaktivno informacijsko mesto (O3, oglaševanje, d.o.o., Zavod za turizem Kranj)
  • Vzpostavitev IS za povezavo med udelešenci v vrtcu (Talpas d.o.o.)
  • Načrtovanje stavb prihodnosti – Informatizacija načrtovanija stavb (BIM Modeling) (KonektOn d.o.o., RRA Notranjsko-kraške regije, d.o.o.)
  • Personifikacija v inteligentnih objektih – PINO (IMPLEMIDUM, načrtovanje in razvoj programske opreme, Milan Šivec s.p.
  • Absorbcija tujkov v morskem okolju (Invoid d.o.o., računalniške storitve in rešitve)
  • Razvoj prototipa hibridnega strojnega prevajalnika za slovenščino (AMEBIS programska oprema, d. o. o., M-Aleja, zavod za izobraševanje in raziskovanje, )

V vse projekte so poleg študentov vključeni mentorji z UP FAMNIT (visokošolski učitelji in sodelavci) in delovni mentorji iz sodelujočih podjetij/organizacij. Projekti so odlična prilošnost za vključevanje študentov v delovno okolje podjetij in drugih organizacij.