Seminar “Kdo je podjetnik” dr. Karmen Rodman 20.4.2015

V ponedeljek, 20. aprila 2015, bo ob 16.00 uri v prostorih Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem, Glagoljaška 8, Koper predavanje v okviru skupnega SEMINARJA ZA MATEMATIčNE IN RAčUNALNIŠKE ZNANOSTI Oddelka za matematiko in Oddelka za Informacijske znanosti in tehnologije UP FAMNIT, Oddelka za matematiko in Oddelka za Informacijske znanosti in tehnologije UP IAM, Oddelka za matematiko in računalništvo UP PEF ter Oddelkov za matematiko in teoretično računalništvo IMFM.

RAčUNALNIŠKI SEMINAR

Prostor: FAMNIT-1-MP2 ob 16:00

Naslov: Kdo je podjetnik

Predavateljica: dr. Karmen Rodman, direktorica podjetniškega centra KonektOn d.o.o.

Povzetek:
Samo, če razumemo, kaj je podjetništvo in katere karakteristike prevladujejo pri podjetniku, bomo lahko razbrali, ali smo pripravljeni za skok v podjetniške vode. Klasična zaposlena oseba je v zatonu, podjetnik išče prilošnosti (ne zaposlitve), jih pretvarja v delo (ne slušbo) in raste z izkušnjami (ne napredovanji po hierarhični lestvici). Tehtanje med varnostjo in svobodo ni več na mestu, saj varnosti ne najdemo več nikjer. Zato je skorajda nujno potreben skok v svobodo, ki pa mora biti oborošen s čim bolj jasno predstavo, v kaj se podajamo.

Predavanje bo v sklopu projekta ADRIATinn.