Finale Univerzitetnega Programerskega Maratona UPM

To soboto, 10. 10. 2015  se je v Mariboru odvilo  finalno kolo Univerzitetnega programerskega maratona 2015, kjer so se ekipe pomerile za naslov prvaka UPM in naslove prvakov posameznih univerz. Poleg tega so se ekipe borile tudi za nastop na tekmovanju CERC.

Reševanje nalog na finalnem kolu traja celih  5 ur   . Boj za prva mesta je bil še povsem odprt, saj so se vodilne ekipe na skupni lestvici med seboj razlikovale zgolj za točko ali dve (kar pomeni le ena naloga na finalu). Mošno je bilo torej še vse in tesni rezultati so napovedovali dogodek epskih razsešnosti!

Prvak UPM 2015 je so postali Programatorji iz Univerze v Ljubljani s skupno 22 osvojenimi točkami 3 točke pred Pitoni++ in 5 točk pred The A Team, vsi iz Ljubljane.

Naša najboljša ekipa O(2^n) (Vladan Jovičič, Daniel Siladji, Marko Palangetič) se je s 14 točkami uvrstila na odlično 5. mesto. Druga finalna ekipa StackOverflow se je uvrstila na zelo dobro 15 mesto. Rezultate si lahko ogledate na strani UPM.