Seminar: TensorFlow – orodje za modeliranje z nevronskimi omrežji (Lambe Čočorovski, 30. 5. 2016)

V ponedeljek, 30. maja 2016, bo ob 16.00 uri v prostorih Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem, Glagoljaška 8, Koper predavanje v okviru PONEDELJKOVEGA SEMINARJA RAčUNALNIŠTVA IN INFORMATIKE Oddelkov za Informacijske znanosti in tehnologije UP FAMNIT in UP IAM.

PROSTOR: FAMNIT-1-MP2 ob 16:00

PREDAVATELJ: Lambe čočorovski

NASLOV: TensorFlow – orodje za modeliranje z nevronskimi omrešji

S širjenjem skupnosti in vse večjim zanimanjem za globoko učenje, smo dobili veliko orodij za modeliranje. Nedavno je Googlovo orodje za strojno učenje TensorFlow postalo odprtokodno. Uporabljajo ga v svojih produktih, kot so Google Photos, Google Translate, Google Search, razpoznavo govora, itd.

Na seminarju bo predstavljen TensorFlow, njegova zgradba in delovanje. Predstavljene bodo konvolucijske nevronske mreše, njihova uporaba za klasifikacijo slik in implementacija v TensorFlowu. Pri tem bo prikazan praktičen primer uporabe naučenega modela v Android aplikaciji, pri tem pa še način povezave TensorFlowa z Android operacijskim sistemom.