UPM 2017 Finale

Zadnji krog Univerzitetnega programskega maratona 2017 a je potekal v Kopru v soboto, 14. oktobra 2017. Gostila ga je Univerza na Primorskem, tekmovanje pa je potekalo v prostorih Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijsko tehnologijo. Po tretjem krogu je bilo jasno, da bodo finale zanimive, saj so vodilne ekipe zelo blizu. Tukaj lahko vidite uradne rezultate.

Najboljše tri ekipe so:

Pitoni ~ (Jure Slak, Maks Kolman in Marko Ljubotina)
Končna rešitev (žiga željko, Martin Peterlin v žanu Knafelcu)
https://muzik.si (Sven Cerk, Veno Mramor v Martinu Šušteriču)
Zmagovalci posameznih univerz so:

Univerza v Ljubljani: Pitoni ~ (Jure Slak, Maks Kolman in Marko Ljubotina)
Univerza v Mariboru: ‘); Ekipe za DROP TABLE; (Izak Glasenčnik, Nejc Maček v Robiju Novaku)
Univerza na Primorskem: PSPACE “(Nikita Akulich, Danil Baldovskiy v Anton Uramer)
V vseh štirih krogih je tekmovalo 168 tekmovalcev iz 60 ekip.

Na koncu so tekmovanje obiskali dr. Klavdija Kutnar (Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijsko tehnologijo), prof. dr. Dragan Marušič (rektor Univerze na Primorskem) in prof. dr. Borut žalik (predsednik ACM Slovenija). Nekatere modre misli so na koncu dali dr. Gregor Jerše (vodja tekmovanja UPM) in prof. dr. Andrej Brodnik (predsednik komisije za konkurenco ACM Slovenija).