Seminar “Problem univerzitetnega časovnega razporeda – kompleksnost in število linearnih Formulacij programiranja: primer študija UP FAMNIT”, Nevena MITROVIĆ (15. 1.2018)

PROSTOR: FAMNIT-1-MP2 ob 16:00

PREDAVATELJ: Nevena MITROVIč, Študent magistrskega programa računalništva UP FAMNIT

NASLOV: Problem univerzitetnega časovnega razporeda – kompleksnost in število linearnih Formulacij programiranja: primer študija UP FAMNIT

V prvem delu seminarja bomo opisali problem univerzitetnega časovnega razporeda, tešavo dodeljevanja predmetov časovnim intervalom glede določenih pogojev. Tešava je znana kot NP-zahtevna, zato za to ni znanih učinkovitih rešitev. Predstavili bomo nekaj dobro znanih pristopov za reševanje tešav s časovnim razporedom, kot so barvna grafika, integrirano linearno programiranje, nevronske mreše, hevristika itd.
Drugi del bo namenjen prikazu, kako se v praksi lahko reši realni primer tešav s časovnim razporedom, in sicer načrtom FAMNIT časovnega načrta. Oblikovanje voznega reda UP FAMNIT (FTD) bo obravnavano kot naravna posplošitev trenutnega problema voznega reda na Fakulteti za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije na Univerzi na Primorskem (UP FAMNIT). Skicirali bomo dokaz NP-popolnosti FTD in predstavili celovit linearni programski model za FTD. Na koncu bomo primerjali časovni razpored, pridobljen kot rezultat izvajanja, in tistega, ki ga pripravimo ročno.

(English) Seminar “The University Timetabling Problem – Complexity and an Integer Linear Programming Formulation: a Case Study of UP FAMNIT”, Nevena MITROVIĆ (15. 1.2018)

Vsebina ni na voljo