Seminar “Notranja navigacija s pametnim urnikom”, Zoltán Horváth (25.4.2018)

čAS/PROSTOR: April 25th at 16:00 in GALEB-RU3

PREDAVATELJ: Zoltán Horváth,
           University of Pécs, Faculty of Sciences

NASLOV: Notranja navigacija s pametnim urnikom

Razvoj naprav IOT postaja hitrejši in hitrejši v teh dneh. V letu 2016 je blizu 6,4 milijona naprav povezanih z internetom, vendar lahko ta številka do leta 2020 doseše 21 milijonov, glede na napovedi. Zato bodo komunikacijski protokoli Machine-to-Machine (M2M) pomembni, saj bodo le-ti prehodi med napravami IoT. Za generacijo “Z” bi bilo šivljenje brez pametnih naprav nepredstavljivo, poleg tega bi radi takoj dosegli vse koristne informacije. V digitalni drušbi postaja vse pomembnejše, da se uporabnikom prenašajo najpomembnejše informacije prek svojih pametnih naprav. Med našim raziskovanjem smo s pomočjo pametnih naprav naredili skupine uporabnikov, poleg posredovanja v zaprtih prostorih pa smo jim dali dodatne informacije, kot so elektronske opombe, zaključni izpit iz knjig itd. Eden od glavnih ciljev našega razvoja je bil uporabljati naše pametne naprave namesto papir da bi zmanjšali stroške univerze. Za postavitev v zaprtih prostorih smo s pomočjo pointclouda izdelali 3D zemljevid ob vektorju, ki bo temelj nadaljnjega razvoja, prav tako pa smo ustvarili površino na fizični mreši, kjer lahko opravljajo administrativne operacije študenti in učitelji.