Evropska Noč raziskovalcev 2018

Letošnja Evropska noč raziskovalcev je potekala na različnih lokacijah v Kopru – na dvorišču Rektorata Univerze na Primorskem, dvorišču Pretorske palače, v stavbi Galeb Univerze na Primorskem Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (UP FAMNIT) ter v Izoli na Univerzi na Primorskem Fakulteti za vede o zdravju in Arheološkem parku Simonov zaliv.

Program je bil vsebinsko zelo bogat, potekale so različne delavnice s področja matematike, zdravstva, pedagogike, biologije, kineziologije, geografije, zgodovine in turizma. Delavnic so se udelešili učenci, dijaki in tudi drugi obiskovalci ter tako spoznali pomen poklica raziskovalca.

Kot vsa leta doslej smo sodelovali tudi člani Oddelka za računalništvo in informatiko. Predstavljali smo strip nadgrajen z dopolnjeno resničnostjo in eholokacijo.