Študenti UP FAMNIT uspešni v 1. kolu UPM 2016

V ?etrtek, 7. 4. 2016, se je v Ljubljani, Mariboru in Kopru odvilo prvo kolo odprtega Univerzitetnega prvenstva v programiranju (UPM 2016). Koprskega dela tekmovanja, ki ga tradicionalno gosti UP FAMNIT, so se udelešile štiri ekipe: tri študentske (AmbitiousButRubbish, Banana, PSPACE) in ena dijaška (Half-Life 3).

Tudi letos so se primorske ekipe odli?no uvrstile: lanski prvaki naše univerze (PSPACE) so po hudem boju le ohranili sloves najboljše ekipe in rešili le eno nalogo manj kot zmagovalci prvega kola (štiri od šestih), tri naloge sta uspešno rešili ekipi AmbitiousButRubbish in Half-Life 3, ekipa Banana pa 1 nalogo.

Omenjeni rezultati obetajo dobre mošnosti za vrhunske rezultate tudi v skupnem seštevku tekmovanja UPM 2016! Ve? o rezultatih in tekmovanju lahko preberete tukaj.

Barve UP FAMNIT so zastopali:

• AmbitiousButRubbish (Leo Gomba?, Jan Grbac, Mirt Hlaj – vsi 2. letnik RIN)
  • Banana (Goran Tubi?, Tilen Jesenko, Gašper Moderc – vsi 1. letnik RIN)
  • PSPACE (Daniel Sila?i – 2. letnik MA, Vladan Jovi?i?, Marko Palangeti? – 3. letnik MA).

?estitke vsem in seveda veliko sre?e in uspeha v nadaljevanju UPM 2016.